Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venceremos čtvrtletník pro ty, kdož chtějí vědět a znát.

6. 1. 2007
Venceremos - je společensko - politický čtvrtletník o Kubě dneška.

Tento čtvrtletník přátel Kuby podává ucelené a objektivní informace o životě občanských společnosti v jednotlivých zemích Latinské Ameriky a Karibské oblasti, především pak o Kubánské republice.

Jeho poslední čislo bylo věnované Fidelu Castrovi, výjimečnému člověku, který se koncem roku 2006 dožil překrásných 80 let. I přes to, že se tento revolucionář a prezident Kubánské republiky zotavuje z těžké nemoci, čeští přátelé kubánského národa oslavili toto významné jubileum comandante Fidela společensko kulturním matiné v Praze. Je třeba říci, že sál byl zaplněn do posledního místečka a to bez ohledu na to, zdali se jednalo o mladé či staré; komunisty či jinostraníky; věřící či ateisty; vlastence či internacinalisty, Čechy, Slováky i přátelé ze zahraničí Fidel všechny přítomné spojil na dálku v jeden mírotvorný celek. Do každého z nás moudré a srozumitelné myšlenky tohoto doyena světové politiky udělaly zářez. Ještě dlouho poté co Fidel bude organizovat spravedlnost jinde..... budou utlačovaní, vykořisťovaní, nevzdělaní, nemocní i hladoví čerpat z jeho myšlení.

Je třeba konstatovat, že jde o velice kvalitní informace o všem, čím žije Kuba, je v barevné úpravě a je tištěn na kvalitním papíře. Čtvrtletník Venceremos, jehož vydavatelem je OREGO - Dr. Milan Havlíček, je cenové velice dostupný. Cena vytisku je 40 .- korun, ročně pak 120.- korun. Objednávky, příspěvky a náměty lze zasílat na adresu : OREGO , Box 30 , 251 01 Říčany.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář