Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přispějte na pomoc Kubě

18. 6. 2009

Přispějte na pomoc Kubě

Click to view image detailsPRAHA - Stále častěji se v posledních letech objevují v oblasti Karibiku, včetně Kuby, ničivé přírodní pohromy v podobě hurikánů či cyklonů jako byly nejprve Gustav a posléze Ike.

Více než dva miliony obyvatel Ostrova svobody muselo být evakuováno do bezpečnějších oblastí a úkrytů. Třem milionům Kubánců bylo nutné poskytnout pomoc. Škody jsou nedozírné - podle hrubého odhadu více než pět miliard dolarů. Jsou zničeny nejen obytné domy, školy, zdravotnická zařízení, ale také rozsáhlé plochy zemědělských plodin a plantáží. Na mnoha místech ostrova bylo přerušeno telefonické spojení a dodávky elektřiny. Kuba se však nevzdává. Okamžitě byla podniknuta opatření k zajištění nejnutnějších potřeb pro postižené obyvatelstvo. Celý pokrokový svět vyjadřuje Kubě solidaritu a posílá finanční pomoc.

Také Společnost česko-kubánského přátelství (SČKP) se k celosvětovému hnutí solidarity s Kubou připojuje. Vyzývá všechny své členy a sympatizanty, přátele Kuby i další občany České republiky, k poskytnutí pomoci Kubě v její tak těžké době. Peněžní dary je možné posílat prostřednictvím kterékoliv banky či pobočky České spořitelny v ČR na účet: 000000-2115483339/0800, Česká spořitelna, pobočka Praha 1, Vodičkova 9. Za projevy humánní solidarity i obětavé nezištné pomoci občanů děkují organizátoři sbírky, jmenovitě pak Ladislav Stránský, předseda SČKP.

18. června 2009, (jel)