Jdi na obsah Jdi na menu
 


Protikubánských teroristických skupin je bezpočet

30. 10. 2010

Protikubánských teroristických skupin je bezpočet

 

Kuba se stále musí bránit proti teroristickým činům skupin, jež jsou uvedeny v následujícím pouhopouhém výběru... Těch teroristických skupin je v reálu daleko více!

 

Alpha 66: Zodpovídá za stovky nájezdů proti Kubě a nesčetné plány na atentáty proti kubánským předákům, především proti Fidelu Castrovi. V dokumentu z roku 2007 »638 způsobů jak zabít Castra« miamský podnikatel Antonio Veciana, naverbovaný CIA na Kubu v roce 1960, jeden ze zakladatelů Alpha 66 v roce 1961, se chlubí při vzpomínkách na dobu, kdy mu moc nescházelo ke Castrově zabití.

 

Comandos F4, vyčleněná z Alphy 66 v roce 1994, se soustřeďuje v Everglades na nájezdy a výcvik k invazi.

 

Comandos L: Založena v roce 1962. Po nájezdu, v němž se střílelo na kubánský turistický hotel, šéf Comandos L Tony Bryant oznámil v televizní miamské zpravodajské konferenci, že proti cílům na Kubě plánoval víc nájezdů.

 

PUND (Strana demokratické národní jednoty): Jeden z jejích hlavních šéfů Frank Sturgis, jeden z pachatelů Watergate vedoucí k odhalením, která sesadila Nixona, byl uvězněn roku 1972. V roce 1994, když Kubánci zajali sedm členů PUND poté, co se vylodili na Kubě a zastřelili kubánského rybáře, tak se zástupci PUND v Miami ještě chlubili tisku plány na další útoky.

 

Omega 7: Vznikla v roce 1974, Omega 7 operovala celá léta beztrestně, když její lidé vraždili ty, kteří prosazovali dialog s Kubou - v New Jersey (Eulalia Josého Negrína) a v Portoriku (Carlose Muniza Varelu) - a prováděli pumové útoky. Když byl v New York City v roce 1980 zastřelen kubánský diplomat v OSN Félix García Rodríguez, FBI byla mezinárodními protesty donucena uvěznit několik teroristů z Omegy 7. Šéf Omegy 7 Eduardo Arocena provedl nejméně jeden útok biologickou zbraní; v procesu, v němž byl souzen za vraždu, vypovídal, že zavezl na Kubu »nějaké bakterie«. Omega 7 byla také zapojena do pašování drog. Arocena byl jedním z mála kubáno-amerických teroristů, který byl doopravdy souzen, odsouzen a uvězněn za společnou obžalobu z vraždy a prodej drog. Při kampani v Miami v roce 2008 republikánský prezidentský kandidát John McCain a connecticutský senátor Joe Lieberman naznačovali, že Arocena dostane milost, stane-li se McCain prezidentem...

 

CORU (Velitelé spojených revolučních organizací): Zorganizovali ji Orlando Bosch, Luis Posada a další v roce 1976, když byl George H. W. Bush ředitelem CIA. Navíc k činům, o nichž se mluví v této stati, se Posada pochlubil listu The New York Times; přiznal, že v roce 1997 řídil bombovou kampaň proti turistickým místům v Havaně. Bosch a Posada se opakovaně snažili zabít Fidela Castra.

 

CANF (Kubánsko-americká národní nadace): Reaganova vláda vytvořila CANF, protože chtěla »poctivou« kubánsko-americkou lobby k realizaci washingtonské politiky snah vyhladověním přimět kubánský lid k podřízenosti. Jorge Mas Canosa a další milionáři dodávali peníze a hlasy kubánských Američanů zákonodárcům v Kongresu, na Floridě a v New Jersey, a zároveň dostávali z Kongresu peníze přes Národní nadaci pro demokracii (National Endowment for Democracy). CANF dokázala stvořit Torricelliho i Helms-Burtonův zákon a protlačit je Kongresem, aby se staly státními zákony. V tomtéž roce, 1992, kdy CANF skládala Torricelliho zákon, vytvořila i svoji nelegální polovojenskou armádu, zasvěcenou zabití Fidela Castra a svržení kubánské vlády. Ačkoli CANF tvrdila, že není násilnická, její podpora násilných činů terorismu byla dobře známá. Luis Posada ve své knize Cesty válečníka (The Paths of the Warrior) jmenoval Masa Canosu, Pepeho Hernándeze a Feliciana Foya coby finanční přispěvatele. Řekl reportérům z New York Times o finančních příspěvcích Masa Canosy (určených pro jeho osobu). V roce 2006 naštvaný bývalý člen, multimilionář José Antonio Llama, explicitně odhalil skrytou zbraň. Popsal, jak on a další členové CANF plánovali ve Venezuele v 1997 atentát na Fidela Castra, komplot, pro nějž byli uvězněni, souzeni a zproštěni viny díky strategickému rozhodnutí obžaloby nepoužít očividné doznání.

 

Nezapomínejme ani na...

 

Zákony Kongresu USA: Reprezentativní Torricelli (D-NJ), ustavený 20. října 1993 za účelem obchodního embarga, má »vykonat své zhoubné dílo na onom ostrově«. Obchodní embargo, plně zavedené v roce 1962, bylo utuženo Torricelliho zákonem z roku 1992 a ještě více utužené Helms-Burtonovým zákonem z r. 1996, je vládou schválená teroristická kampaň. V r. 1999 Kuba uspořádala soudní proces, v němž obžalovala vládu USA ze zabití 3478 Kubánců, zranění a zneschopnění více než 2000 dalších, a vykalkulovala náhradu ve výši 181,1 miliardy dolarů. Škody narůstají.

 

CIA (U.S. Central Intelligence Agency): Invaze v Zátoce sviní v roce 1961; neustálé útoky a sabotáže během plánů na další »tajnou« invazi, operaci Mongoose v roce 1962 - vedoucí přímo k říjnové raketové krizi; neustálé tajné aktivity, atentáty nevyjímaje, proti Kubě a latinskoamerickým zemím Kubě nakloněným od roku 1958.

 

FBI (U.S. Federal Bureau of Intelligence): Podle knihy Fabiána Escalanteho »Energická akce: 634 způsobů jak zabít Fidela Castra« (Executive Action: 634 Ways to Kill Fidel Castro) FBI plánovala zabití Fidela Castra už v roce 1958. FBI podporuje terorismus, včetně úmyslného selhávání při možnosti obžalovat mnohé známé teroristy...

 

Více informací najdete na »adrese«: Jane Franklinová, Z Net - The Spirit Of Resistance Lives (Duch vzdoru žije).