Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další imperialistický atentát proti Kubě

15. 12. 2011

Další imperialistický atentát proti Kubě - Komuniké PCPE o kontrarevoluční flotile ke Kubě

   

 

 

Ruka mezinárodních nejkrvavějších teroristů stojí za tzv. flotilami, které používají kontrarevolucionáři k pronikání do kubánských vod. Dnes 9. prosince bylo oznámeno vyplutí jedné flotily do kubánských vod. Severoamerická vláda ignoruje protesty kubánské vlády, protože pro Obamu, stejně jako pro dřívější prezidenty Spojených států, mají větší váhu floridské hlasy než respektování svrchovanosti jednoho národa. A zatímco na Floridě zůstávají uprchlí mezinárodní teroristé s vlivem na volbu prezidenta, je vládní pozice otrokem zájmů mafie a terorismu.

Terorista, Ramón Saúl Sánchez Rizo, je v tomto případě hlavním podněcovatelem, ve svém zločineckém dobrodružství do kubánských vod je chráněn pobřežní službou, andělem strážným teroristy, který byl zadržen při různých příležitostech pro zločinnou činnost na severoamerickém území.

Ramón Saúl Sánchez Rizo má za sebou dlouhou historii prokázaných zločineckých a teroristických činností. Je součástí organizace Alfa 66, v 70. letech provedl více jak 20 útoků proti kubánským plavidlům a diplomatickým misím. Byl součástí teroristické organizace vedené Orlando Boschem, která způsobila výbuch v letadle Cubany, při němž zemřeli všichni cestující.

Zúčastnil se potopení rybářských lodí Platforma I a IV poblíž Baham. Provedl únosy ve Venezuele, Mexiku a Spojených státech, byl zatčen v jednom táboře Alfy 66 za držení vojenských zbraní.

Byl spojen s výbuchem bomby na kubánském konzulátu v Montrealu a druhé ve voze kubánského velvyslance u Organizace spojených národů. Zanesl krvácivé denge (práce, kterou mu uložila CIA) a způsobil tak smrt 158 Kubánců, mezi nimi 101 dětí.

Tyto agrese zapadají do hluboké krize ve Spojených státech, kdy v roce 2010 silně vzrostla chudoba a bylo jí postiženo více jak 46 milionů lidí, údaje o nezaměstnanosti za poslední týden uváděly, že více jak 400 000 lidí týdně vstupuje do stávky, a když severoamerický lid prochází obtížnými ekonomickými situacemi, severoamerická vláda určuje cca 9 milionů dolarů na financování agresí a špinavé války proti Kubě. Některé z organizací dotovaných z tohoto rozpočtu už mají zkušenosti s přinášením „demokracie“ do Afganistanu a Ázerbájdžánu, podílejíc se na ničení národů ve jménu „svobody“.

Postup protiimperialistických pozic v Latinské Americe a ekonomická krize přivádějí imperialismus k provádění nových dobrodružství, která mají sloužit k zakrytí hluboké krize cestou potlačování pokrokových vlád a vnucování ekonomické kontroly novým oblastem.

My, komunisté, poukazujeme na tuto provokaci, vedenou teroristy a schválenou severoamerickou vládou proti lidu Kuby a jeho Revoluci.

Tento atentát proti míru, který porušuje práva důstojného a svrchovaného národa, odhaluje pokrytectví severoamerického imperialismu, který na své cestě k nadvládě nad světem podporuje teroristické skupiny a vězní protiteroristické bojovníky.

Dnes, 9. prosince, je solidarita národů s Kubou a jeho právem bránit se.

Výkonný výbor Komunistické strany národů Španělska

Pramen: OMP ÚV KSČM (s. Sedláček)

Překlad: Vladimír Horák