Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vláda Kubánské republiky důrazně odsuzuje parlamentní převrat proti prezidentovi Paraguaye Lugovi

25. 6. 2012

Vláda Kubánské republiky důrazně odsuzuje parlamentní převrat proti prezidentovi Paraguaye Lugovi

 

 

Vláda Kubánské republiky důrazně odsuzuje parlamentní převrat provedený proti ústavnímu prezidentovi Fernandovi Lugovi, a lidu bratrské Paraguaje. Tento převrat se řadí do dlouhého seznamu útoků proti právu na sebeurčení lidu Latinské Ameriky, realizovaných vždy oligarchy s autorstvím, spoluúčastí nebo tolerancí vlády Spojených států.

Kuba prohlašuje, že po desetiletích krvavých vojenských diktatur, které zavraždily stovky tisíc lidí a vykonávající terorismus Spojených států a beztrestné mučení, tato násilná a protidemokratická strategie pokračuje s klasickými nebo novými metodami, vojenský převrat a pak ropný proti Bolívarovské revoluci ve Venezuele, destabilizující a secesní záměr proti pluralitně národnímu státu Bolívie, vojenský převrat proti pokrokovým silám v Hondurasu a pokus o převrat proti občanské revoluci v Ekvádoru.

Akce jako tato snažící se omezit procesy pokrokových změn a skutečné latinoamerické a karibské integrace v "Naší Ameriku".

Kubánská vláda prohlašuje, že neuzná žádný orgán, který nepochází z legitimního hlasování a výkonu suverenity lidem Paraguaje.

Ve stejném okamžiku, pokračujeme v lékařské spolupráci, přísně humanitární, sloužící lidem této země a proto Oční centrum María Auxiliadora, které pomohlo vrátit nebo zlepšit zrak 18 tisícům Paraguaycům, pokračuje podle potřeby ve své činnosti.

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Kubánské republiky, 23. června 2012