Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Kanadě vzniklo Sdružení přátel Kuby

18. 6. 2007

V Kanadě vzniklo Sdružení přátel Kuby

V kanadském Hamiltonu se v 26. května sešlo přes 80 lidí na konferenci pod heslem Kubánská práce pro svět.

V jejím rámci založili Hamiltonské sdružení přátel Kuby, které finančně podpořily Hamiltonský a Okresní úřad práce, McMasterův klub Nové demokratické strany a Sjednocená lidová fronta národního osvobození Farabunda Martího v Hamiltonu, napsal list The Militant.

Isaac Saney, profesor univerzity v Halifaxu, na konferenci přednášel o přínosu bojů kubánských dobrovolníků v Angole za nezávislost Namibie a na svržení rasistického režimu v Jižní Africe a promítl dokument Kuba a osvobození jižní Afriky, na jehož realizaci se podílel.

Danay Saavedra Hernández and Pura Concepción Avilés Cruz, poslanci kubánského národního shromáždění a členové jeho zdravotní komise, promluvili o kubánské internacionální lékařské práci, kterou odvádělo 30 000 kubánských zdravotníků v 69 zemích světa.

Kubánský velvyslanec v Kanadě Ernesto Senti Darias poté, co vzdal čest založení Sdružení přátel, vyzval přítomné, aby pomohli při organizování nové severoamerické konference k osvobození Miamské pětice, jež má být pořádána v listopadu v Torontu.

18. června 2007, (sedl) – převzato z deníku Halo noviny