Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravdy Kuby - nebezpečné pomoci

5. 5. 2011

Pravdy Kuby: Nebezpečné pomoci   

 

 

Pravdy Kuby, televizní seriál, který se vysílá na Kubě každé pondělí, objasnil ve své nové kapitole identitu agenta kubánské Bezpečnosti Gerarda. Dr. Manuel Collera, který byl roky infiltrován a kterému se podařilo zdokumentovat nevyvratitelné důkazy o politické manipulaci, kterou provádí vláda Spojených států s domnělou humanitární pomocí Kubě.

 

Dr. Manuel Collera, dětský kardiolog, komentuje program „Nebezpečné pomoci“, jak byl systematicky kontaktován představiteli severoamerické vlády, kteří mu otevřeně dávali najevo jejich zájem změnit politický systém na ostrově.

 

Lékař, který byl místopředsedou Kubánské zednářské lóže, byl řízen funkcionáři Spojených států k organizování sítě lidí, kteří by mohli dostávat léky a jiné dary a kteří by umožňovali vykonávat politický vliv s cílem vnitřně rozvracet Revoluci.

 

Všechno začalo koncem roku 2000, když se s Josém Manuelem Collerou Ventem sblížily osoby, pocházející ze Spojených států, které mu představil občan Gustavo Pardo Valdés, napojený na Zájmovou sekci Washingtonu v Havaně. Chtěli pomoci kubánskému lidu. Funkcionáři Spojených států byli vždy přítomni setkáním s emisary Zelených, kteří by zasílali humanitární podporu. V roce 2000 byla už pouta s kanadskou Nadací Donner, používanou nepřítelem k zamaskování financování podvratných projektů proti ostrovu, a s Panamerickou nadací pro rozvoj (FUPAD), odrůdou Organizace amerických států (OAS), jejíž největší příjmy pocházejí od USAID (anglická zkratka Agentury pro mezinárodní rozvoj), plynulá.

 

Nějakým způsobem se zúčastňovali opakovaně na SINA spolu s vedoucími těch Zelených v době Vickyho Huddlestona jako šéfové Kanceláře James Cason a Michel Parmly.

 

Jejich kontakty ve Spojených státech byli Curtin Winsor, bývalý velvyslanec v Spojených států v Kostarice, který byl v čele Nadace Donner; Akram Elías, bývalý velmistr Velké lóže ve Washingtonu; Marc Wachtenheim, spolupracovník CIA napojený na jednoho z jejich důstojníků, Reného Greenwalda.

 

Do roku 2010 byl Wachtenheim ředitelem programu FUPADu, Iniciativa pro rozvoj Kuby, také finncovaného Národním fondem pro demokracii (NED).

 

José Manuel Collera Vento je povoláním dětský lékař, promovaný v roce 1970. Rozený Piňarenec, syn venkovských zemědělců. Prošel internacionální misí v Angole mezi roky 1983 a 1985. Byl vedoucím Velké kubánské lóže, instituce, ve které zastával různé odpovědné úkoly od roku 1975, a stal se jejím předsedou v roce 2000. V roce 1975 se stal spolupracovníkem Státní bezpečnosti.

 

Doktor Collera dostal Medaily Svobody, která je považována za nejvyšší poctu, udělovanou republikánskou skupinou v Senátu Spojených států severoamerických.

 

Během téměř 30 let byl Duarte pro kubánskou bezpečnost. Z operativních důvodů změnil před šesti svůj pseudonym a zvolil si nové jméno. Od tohoto momentu byl na počest jednoho z Pěti kubánských vlastenců nespravedlivě vězněných ve Spojených státech Gerardo. K nim chová Dr. Collera úctu a obdiv.