Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kubánské děti nebezpečím pro USA?

27. 10. 2011

Kubánské děti nebezpečím pro USA?

Přítomnost 22 dětí ze skupiny Dětského kubánského divadla La Colmenita je součástí politiky, která »podkopává priority severoamerické zahraniční politiky a zájmy národní bezpečnosti«, tvrdí členka Kongresu Spojených států Ileana Ros-Lehtinenová, předsedkyně Výboru zahraničních vztahů Sněmovny reprezentantů...

Ros-Lehtinenová je známá svými vztahy s teroristickými kubánsko-americkými kruhy v Miami... Delegace souboru La Colmenita v USA je složena z 22 chlapců a děvčat mezi šesti až 15 lety, do Států přijela na pozvání Nadace Brownstone a Mezinárodního výboru pro osvobození Pětice Kubánců (Miami5).

Šéfka ultrapravicového klanu v severoamerickém Kongresu vyjádřila své »znepokojení« dopisem zaslaným státní tajemnici Hillary Clintonové, ve kterém uvádí, že ministerstvo zahraničních věcí udělilo víza jedné organizaci, která podporuje špiony měněné na hrdiny, což je narážka na Miami5 - zadrženou v USA za infiltrování do teroristických organizací.

Když mluví o těchto antiteroristech, miamská politikářka při tvrzení, že kubánští »špioni« prováděli nedovolenou činnost »proti naší vlasti«, se přitom vydává za Kubánku.

Se svou obvyklou rétorikou útočí Ros-Lehtinenová na programy vzájemné kulturní a vzdělávací výměny a žádá od Clintonové, aby poskytla výboru podrobnou zprávu o financování výměnných programů souvisejících s Kubou a zároveň trvá na zastavení veškeré kulturní a vzdělávací výměny s Ostrovem (svobody).

Původem z Miami, světového hlavního města pornografie určené pro internet, na kterou ovšem nikdy nepoukázala, dokonce říká ve svém dopise, že jde o domnělou existenci toho, co ona nazývá odpuzující sexuální turistikou - další obvyklé téma severoamerické propagandy.

Soubor předvedl svá představení na Americké univerzitě ve Washingtonu po návštěvě Kapitolu, kde na sebe narazili s kongresmankou, která se nyní chová, jakoby si nevzpomínala na »náhodné« setkání.

La Colmenita měla v dalším programu několik představení ve školách a kulturních severoamerických centrech a jedno speciální vystoupení v sídle OSN v New Yorku právě těsně před každoročním hlasováním mezinárodní organizace o blokádě Kuby.

»Čestná« předsedkyně Výboru na podporu teroristy Luise Posady Ros-Lehtinenová je známá svými vztahy s teroristickou faunou v Miami pro její výzvu k zavraždění vůdce Kubánské revoluce, kterou zařadila do britského dokumentu, a pro její slepou podporu nejzuřivějších útoků Izraele proti Palestincům.

Politikářka se vyhýbá ve svém dopise zmínce o Carlosu Albertu Crematovi, který je zakladatelem a ředitelem La Colmenity. Cremata je synem jedné ze 73 obětí výbuchu v kubánském letadle u Barbadosu v roce 1976, provedeném na rozkaz právě Posady Carrilese...

Jean-GUY ALLARD, Granma Internacional

Přeložil (hor)