Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuba odsuzuje praktiky a agresivitu USA

24. 1. 2012

Kuba odsuzuje agresi USA

Ženeva - Kuba podala  na Světové konferenci o radiokomunikacích stížnost proti zvýšování agresivity protikubánských pořadů ze strany rozhlasových a televizních  stanic Spojených států.

Wilfredo López, ředitel kubánského ministerstva informatiky a spojů, odsoudil počínání Washingtonu a dodal, že tato činnost je porušováním předpisů a norem, což je v rozporu s mezinárodním právem, a ustanoveními dohod ústavy o pravidlech radiokomunikací.

Ve svém projevu na prvním plenárním zasedání konference, López prohlásil, že USA i nadále vysílají televizní materiály na Kubu z letícího letadla, jenž je majetkem americké vlády. Navíc uvedl, že tyto přenosy vážně narušit národní rozhlasové vysílání.

V roce 2007 radiokomunikační konference stanovila, že rozhlasové vysílání z letadla, nemohou být vysílaná na území jiného státu bez jeho souhlasu, pokud tak činí, rovná se to porušení norem a dohod v rámci Radiokomunikace předpisů.

López poznamenal, že je nepřijatelné, aby americká vláda ignorovala a zároveň i porušovala radiokomunikační standarty a v rámci své zahraniční politiky, používala tyto podvratné praktiky. Pokud tak činí, ignoruje a porušuje standardy a závazky smluv, které sama podepsala, což je nepřípustné

překlad Januš Adamus