Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deklarace Ministerstva zahraničních věcí Kubánské republiky

5. 9. 2011

 

 

Deklarace Ministerstva zahraničních věcí Kubánské republiky

 

Dne 18. srpna Státní department Spojených států už po třicáté zahrnul Kubu do lživého seznamu „Států podporujících mezinárodní terorismus“, s jediným cílem zdiskreditovat naši zemi a pokračovat v ospravedlňování   kruté a odporné blokády Kuby.

Vláda Spojených států  historicky praktikuje státní terorismus, mimosoudní popravy, únosy osob, vraždy pomocí letadel bez posádky, mučení a nelegální zatýkání.  Zřídila tajná vězení, je zodpovědná za smrt statisíců nevinných civilistů jako výsledek okupace a dobytí Iráku a Afganistánu.  Systematicky bombarduje svrchované státy, jako je Libye. Proto nemá nejmenší morální právo soudit Kubu, jejíž cesta v boji proti terorismu je naprosto příkladná a která kromě toho byla systematicky obětí tohoto osočování.

 

Vláda Spojených států  se chová, jako by neochraňovala trvale usvědčeného  kriminálníka, Luise Posadu Carrilese, jehož nechtěla soudit za terroristické činy, přestože měla k dispozici dostatek důkazů.  Posada Carriles, společně s Orlandem Boschem Avilou, jež obdržel presidentskou amnestii od presidenta George Bushe Sr., jsou autory děsivého atentátu na kubánské civilní letadlo, který stál životy 73 nevinných osob. Rovněž je osobně zodpovědný za smrt italského turisty, Fabia di Celma, během bombových atentátů v kubánských turistických zařízeních v roce 1977.  V současnosti se Posada Carriles  beztrestně,  volně prochází po ulicích Miami, poté co byl osvobozen v soudní komedii v texaském El Pasu.

 

Zárovneň, jako nezpochybnitelný důkaz dvojího měřítka, severoamerická vláda drží nespravedlivě ve vězení našich pět protiteroristických  bojovníků, uvězněných  za to, že chránili životy  kubánských občanů, ale i občanů severoamerických  a z dalších   států. 

 

3 478 Kubánců zemřelo a dalších 2 099 zůstalo zmrzačených, jako výsledek teroristických útoků, organizovaných, financovaných a řízených ze severoamerického území, v mnoha případech za spoluúčasti vlády Spojených států.

 

Politická manipulace s tématem tak citlivým, jako je boj proti terorismu, uráží rovněž památku obětí kriminálních útoků z 11. září 2001, činu jenž vyvolal solidaritu a bezvýhradnou nabídku pomoci naší vlády a lidu.

 

Kuba žádá vládu Spojených států, aby trestala skutečné teroristy, kteří v současnosti sídlí na severoamerickém území, osvobodila Pět hrdinů a ukončila politiku blokády a nepřátelství proti naší zemi, což  poškozuje  legitimní zájmy lidu obou  zemí.. 

 

V Havaně, 19. srpna 2011