Jdi na obsah Jdi na menu
 


Havel se opět ztrapnil

13. 1. 2010

Havel se opět ztrapnil

Naši přední disidenti se opět potřebovali zviditelnit.

Postavili si do čela tříčlenné delegace (Havel, Landovský, Malý) Václava Havla a vyrazili na čínské velvyslanectví. Důvod? Podpora čínského disidenta. Pozvali si k tomu celou řadu novinářů, aby nebyli jako tři kůly v plotě, a zvonili a zvonili. Nikdo neotevřel, tak odkráčeli, pravděpodobně na pivo.

Zdálo by se, že jde o banální záležitost, kterou je zbytečné se zabývat. Tato událost však ukázala, že názor na Havla a jeho spolubojovníky v disentu se během dvaceti let prudce změnil. Například dát na známý internetový zpravodajský server video z uvedené akce s komentářem bylo doslova medvědí službou této povedené trojici. Co všechno si museli o sobě přečíst (v diskusi čtenářů), si jistě za rámeček nedají. A nejednalo se o ojedinělé negativní názory. Odhaduji je asi na 80 procent. Pravděpodobně nebylo náhodou, že zpráva velmi rychle z internetu zmizela...

Také překvapil na tiskové konferenci novinář Práva. Naivně se ptal, proč Čína nezohlednila ani fakt, že delegaci vedl exprezident Havel a na velvyslanectví je nepustila. Uvedený novinář vůbec nepochopil, že čínské velvyslanectví právě tuto skutečnost zohlednilo. Přítomnost Havla přece byla jednou z hlavních příčin nepřijetí uvedené delegace .

Byl to právě zejména Václav Havel, který o Číně nikdy neztratil dobrého slova. Jen špína a pomluvy se objevovaly v jeho slovníku. A nehrálo roli, zda se jednalo o Havla disidenta, prezidenta, nebo exprezidenta. Nedivme se tedy, že čínské velvyslanectví možnou návštěvu člověka s takovou fanatickou nenávistí vůči Číně může považovat jen a jen za provokaci.

12. ledna 2010, Bedřich CHASÁK

Dovětek : Lidumil a bojovník za své blaho a blaho stejně smýšlejících, jinými slovy pan Václav Havel opět ukázal svou pravou tvář. Nedivím se, je to stejné, jako u organizace „ Člověk v tísní “, která financuje pomoc v jiných státech tím, že pomáhá osnovat státní převraty, tedy obdobu toho, co se stalo u nás. Děje se tak podporou všemi dostupnými prostředky, tedy i z financi, které vyberou na pomoc zemím, které ze díky přírodním a jiným katastrofám vyberou nejen od občanů naší země, ale i od státních podniků a podnikatelů, které si tyto „dary “ odečtou z daní, které platí do státní kasy. Stačí se podívat, kdo je sponzorem organizace „ Člověk v tísní “. Jejich pomoc, disidentům, s nichž  se mnozí pasují již teď za budoucí vládce Kuby, jak to bylo u Havla byla osvětlená nedávno Českou televizi. Ono i naší disidenti brali od západních zemí a stejně tak postrčených organizaci jakou je „ Člověk v tísní “ , ale i od jejich výzvědných služeb nemalé peníze, což nebylo v roce 1990 žádným tajemstvím, oni se tím dokonce veřejně chlubili a nebyly to částky nemalé.

 

Je s podivem, že kroky těchto lidí bez studu a hanby vedou tam, kde o ně není zájem, že se vměšují do vnitřních záležitostí zemí, které mají jiné představy o  svém zřízení, o svém rozvoji ve všech sférách lidské činností a životě občanské společnosti ve svých zemích. Divím se, že jejich kroky nevedou na velvyslanectví Spojených států v souvislost s odsouzenými kubánskými antiteroristy, přece i oni musejí vědět, že tyto procesy byly zinscenované, stejně jako ty u nás, proti ním tak vehementně v minulostí protestovali, že proti těmto zinscenizovaným politickým procesům protestují ve světě daleko větší celebrity ze všech oblastí lidského bytí, než kdy byli oni sami, anebo je to vše jinak? Zdá se, že oni mají na rozdíl od ostatních občanů této země vždy otevřené dveře na velvyslanectví Spojených států v Praze, dokonce je jejich chlebodárci pohostí třeba i šampaňským a oni se jim klanějí jak  zlatému prasátku, ale žel z jejich úst jsem ještě žádný protest proti takovýmto praktikám  neslyšel.

 

 Januš Adamus